Skip to content
FacebookYouTubeFlickr
ABC BraníkABC Braník
ABC Braník
Váš fotbalový team
  • Klub
  • Areál
  • Týmy
    • Muži A
    • Muži B
    • Gentlemani 40+
    • Ženy
    • Dorostenky
    • Starší dorost U19
    • Mladší dorost U17
    • Mladší dorost U16
    • Starší žáci A U15
    • Starší žáci B U14
    • Starší žákyně WU15
    • Mladší žáci A U13
    • Mladší žáci B U12
    • Mladší žákyně WU13
    • Starší přípravka A U11
    • Starší přípravka B U10
    • Mladší přípravka A U9
    • Mladší přípravka B U8
    • Dívky – přípravka
    • Předpřípravka U7
    • Fotbalová školička
  • Ke stažení
  • Kontakty
  • Archiv
  • Klub
  • Areál
  • Týmy
    • Muži A
    • Muži B
    • Gentlemani 40+
    • Ženy
    • Dorostenky
    • Starší dorost U19
    • Mladší dorost U17
    • Mladší dorost U16
    • Starší žáci A U15
    • Starší žáci B U14
    • Starší žákyně
    • Mladší žákyně
    • Mladší žáci A U13
    • Mladší žáci B U12
    • Starší přípravka A U11
    • Starší přípravka B U10
    • Mladší přípravka A U9
    • Mladší přípravka B U8
    • Předpřípravka U7
  • Ke stažení
  • Kontakty
  • Archiv

Muži A – Vršovice 0:0

19.3.2017

Za stálého větru a s občasnými přeháňkami se na umělce V úžlabině nehrál nijak atraktivní fotbal. V souboji dvou týmů z klidného středu tabulky se hrstka přítomných diváků žádné branky nedočkala. Blíže k vítězství měl hostující Braník, ale Cvrček svou velkou příležitost v závěru prvního poločasu neproměnil. Jak vyplynulo z po zápasového hodnocení, byli s dělbou bodů nakonec spokojeni trenéři obou celků.

Hned úvodní minuty naznačily, že dlouhé nakopávané míče nepovedou k úspěchu a že v souboji dvou vyrovnaných týmů může uspět jen přesná kombinační hra pomocí krátkých přihrávek. A tu se snažili uplatňovat zejména hosté, kteří působili i pohyblivějším dojmem. V 7. minutě pak měli i první výhodu standardní situace, ale Cvrčkův nápřah skončil jen v dobře postavené zdi domácích.
Chvíli na to prošel středem až k vápnu Vybíral, jenže ve finální fázi ztroskotal na pohotovém skluzu zkušeného Šimra. Domácí se jen pomalu dostávali do tempa, ale po pětadvaceti minutách se poprvé osmělili. Bylo to zásluhou rychlonohého Špačka, který přespurtoval téměř polovinu hřiště, jenže pak z úhlu pálil prudce nad.
Ve 37. minutě se zase na druhé straně po hezkém Cvrčkově vysunutí dostal do zakončení Vybíral, balón však proletěl kolem bližší tyče Mahovy brány do zámezí. Vzápětí po další akci domácích skončil Špačkův centr z pravé strany jen na břevně hostující brány.
Velká chvíle hostů přišla v předposlední minutě prvního poločasu, kdy se po akci Pechara a milimetrové přihrávce Kodytka objevil před domácím Mahou zcela osamocený Cvrček, avšak v jasné ložence balón mezi tyče nenasměroval. Jak se později ukázalo, byla to největší šance hostů během celého utkání.
Hosté začali aktivně i po změně stran. Hned z výkopu se prudce opřel do míče Cvrček a vyzkoušel postřeh domácího Mahy. Ten byl pozorný a navíc ještě čestný. Dalekonosnou střelu stačil vytěsnit nad břevno
a ještě se k tomu přiznal.
V 58. minutě se nejdříve na straně domácích neujala křížná střela neúnavného Špačka a vzápětí na druhé straně Trávník pohotovou dělovkou jen vyprášil rukavice připraveného Mahy.
O sedm minut později, po faulu na pronikajícího Kodytka, měli hosté další výhodu přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti. První Cvrčkova rána skončila ve zdi a následná jeho dorážka vysoko nad.
V 69. minutě zabránil jisté brance hostující Kodytek, když v posledním okamžiku ukopl dobře našlápnutému Zukalovi balón na roh. Po jeho rozehrání se pak Špačkova hlavička mezi tyče Kudláčkovy brány nevešla. Po dalších čtyřech minutách se dostal hostující Ceccarelli po hezké individuální akci až do zakončení, ale střela mu vůbec nesedla.
V 77. minutě po rychlém průniku Špačka byl blízko vedoucí brance nabíhající Blaho, ale balón mu nakonec o pověstný vlásek unikl. V závěru se oba týmy snažily strhnout vítězství na svoji stranu, ale když se v poslední minutě neujal ani další střelecký pokus hostujícího Cvrčka, odcházela obě mužstva do kabin se zaslouženou dělbou bodů.

Vršovice – Braník 0:0

ŽK: 65. Kaiser, 84. Janout (oba Vršovice). Rozhodčí: Hradil – Maiello, Zelený. Diváků: 50.

Vršovice: Maha – Minařík, Pavlíček (19. Blaho), Šimr, Špulka – Jeřábek, Kaiser, Janout, Zukal – Humpl, Špaček. Trenér: Jaromír Tomaides.

Braník: Kudláček – Kryštof, Zelenka, Mráz, Kodytek – Pechar – Ceccarelli, Pekárek (84. Světlík), Cvrček, Vybíral (75. Mácha) – Trávník. Trenér: Martin Vališ.

Hlasy trenérů

Jaromír Tomaides (Vršovice): „Byl to remízový zápas, remíza je asi spravedlivá. Na téhle menší umělce to je hlavně o bojovnosti. Soupeř měl nějaké náznaky šancí, hlavně na konci prvního poločasu, ta byla jasná, tam jsme propadli. Ale jinak si myslím, že to kluci dnes odbojovali dobře.”

Martin Vališ (Braník): „Dnes to bylo těžké utkání. My jsme na to byli připraveni, že to bude o soubojích. Tohle hřiště je krátké a úzké. Nám to tady nevyhovuje, protože chceme hrát víc po zemi. Tady byl každý souboj o balón na tvrdo. Soupeř má silné standardky. Do toho ještě ten silný vítr, takže dnes to o fotbale moc nebylo. Byl to zápas o jednom gólu, bohužel jsme ho nedali. Zápas skončil asi zaslouženou remízou, protože soupeř měl také nějaké šance. Bereme to jako ztrátu dvou bodů, ale podle průběhu zápasu to nemohlo asi jinak dopadnout.”

Nejlepší hráč Vršovic: Michal Zukal.

Nejlepší hráč Braníku: Marco Ceccarelli.

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Milan Cvrček (Braník).

 

http://www.fotbalpraha.cz/zpravodajstvi/vrsovice-s-branikem-bez-branek/

Podobné články
Přípravkové kategorie začínají tento víkend
24.3.2023
Tým žen čeká o víkendu první jarní utkání
22.3.2023
O víkendu zahájí jaro i dorostenky
17.3.2023

mpptassportfotbalbakerosmartgocpppraha