Další výsledky soutěže najdeteD1A – 41 EXTRAFOTBAL.CZ PŘEBOR MLADŠÍHO DOROSTU

ABC Braník 2002
ABC Braník 2002Neděle, Červen 11th, 2017 at 8:59pm
Body zůstávají v Braníku
ABC Braník U15 - FA Praha 7:2 (4:0)
V posledním zápase této sezóny na domácím hřišti jsme přivítali nevyzpytatelného soupeře – mužstvo FA Praha. Tempo zápasu bylo poznamenáno velkým vedrem. Přesto jsme si bez větších komplikací došli pro potřebné tři body. Vítěze Přeboru tak určí poslední kolo příští víkend.
Od začátku zápasu jsme měli míč na svých kopačkách. Hráli jsme s chutí a aktivně směrem dopředu. Po kombinacích jsme se často dostávali do šestnáctky hostí. Soupeř několikrát zaútočil po dlouhých přihrávkách, ale naše obrana byla bezchybná. Svoji převahu jsme potvrdili už v 7 minutě, kdy přihrávka Romana Bentsy našla osamoceného Pavla Vodrážku a ten otevřel skóre. Stejný hráč zvýšil na 2:0 o deset minut později, kdy jsme potrestali lehkovážný výpad soupeřova brankáře podél čáry. Míč zachytil Adam Branžovský a z dálky šikovně přehazoval gólmana vracejícího se do své svatyně. Tomu se sice podařilo lob vyškrábnout, pouze ale na kopačky Pavla Vodrážky. Třetí gól si vstřelili hosté sami po nedorozumění mezi brankářem a obráncem, který si centr Adama Branžovského srazil do vlastní sítě. Na poločasových 4:0 zvýšil Patrik Matoušek, když prostřelil hostujícího brankáře. Vzhledem k tomu, že hosté vystřelili na naši branku za poločas jen dvakrát, bylo jasné, že je víceméně rozhodnuto.
Tomu odpovídalo i tempo ve druhém poločase, který už se dohrával v poklidu. Nejdříve jsme přidali další tři branky, když se dvakrát v rozmezí pěti minut trefit Pavel Vodrážka a ve 48.minutě zvýšil na 7:0 Kuba Buchta. V závěru zápasu jsme byli dvakrát nedůslední v obraně a nabídli hostům příležitost korigovat skóre. Dva obdržené góly ale už nic neřešily, body zaslouženě zůstávají v Braníku. Výhra nás před posledním kolem nadále drží na čele tabulky a v sobotu na Hájích máme vše ve svých rukou.
Branky: Vodrážka 4 (7‘, 17‘, 38‘, 43‘), Matoušek (25‘), Buchta (48‘), vlastní (22‘)
Sestava: Mařík (50. Sládek) – Skuhra, Petržilka, Zika, Branžovský (Kubata, Macho) – Douša, Přibyl, Srba, Bentsa (Kejha) – Vodrážka, Zvelebil (Buchta, Matoušek)
Střely: 20:5 (9:2)
Rohy: 5:5 (3:1)
Fauly: 7:4 (5:3)
Ofsajdy: 1:2 (1:0)
Pavel MAŘÍK
ABC Braník 2002Neděle, Červen 4th, 2017 at 6:08pm
Zápas 20.kola Přeboru jsme odehráli v neděli 4.června na Julisce proti „Céčku“ Dukly Praha. Věděli jsme, že nás čeká nesmírně těžký zápas, zároveň jsme se ale těšili, protože soupeř je jedním z nejfotbalovějších týmů v soutěži. To se v zápase potvrdilo a tentokrát jsme rádi, že naši hráči se přizpůsobili a odehráli velmi dobrý zápas. Tři body za vítězství jsou zasloužené a jen podtrhly náš kvalitní výkon.
Domácí tým jsme na začátku zaskočili aktivním napadáním jejich rozehrávky a neustále se tlačili na jejich polovinu. Už v 5.minutě přišla naše první velká šance, pokus Kuby Douši podle vybíhajícího gólmana Dukly ale skončil bohužel jen na tyči. Radovat jsme se mohli o 6 minut později. Rozehrávku brankáře domácích vystihl Dan Srba a míč z jeho kopačky skončil u tyče – 0:1. Po vedoucí brance jsme neustali v aktivitě a neuchýlili jsme se k bránění hubeného náskoku. Vytvořili jsme si další dvě velké příležitosti, avšak bez gólového vyjádření. Teprve ve 24.minutě jsme se mohli trochu uklidnit. Dan Srba napřáhl zhruba z 18-20 metrů a horní roh branky trefil parádně. Druhá branka v síti však povzbudila soupeře a do přestávky se častěji dostával na naši půlku hřiště.
Konec prvního poločasu, přestávku a začátek druhé půle poznamenal silný déšť, na našem odhodlání zvítězit se ale nic nezměnilo. I dál jsme hráli otevřenou partii, nesnažili jsme se jen za každou cenu udržet dvoubrankové vedení. Skvěle fungovala naše defenzíva, záloha podstoupila velké množství soubojů a útočníci naběhali pořádnou porci kilometrů. Opět jsme několikrát zahrozili před soupeřovou brankou. A aktivní výkon nám ve 48.minutě přinesl v podstatě definitivní uklidnění. Pavel Vodrážka zblízka zužitkoval přesnou přihrávku z levé strany a zvýšil na 3:0 pro ABC. Zbytek utkání jsme si už pohlídali. Nedá se říct, že by to bylo jednoduché, protože domácí rozhodně nerezignovali. Díky bojovnosti a cílevědomosti jsme však žádné komplikace nepřipustili.
Odvážíme si tak z Julisky cenné a zasloužené body, které nás dvě kola před koncem Přeboru udržely na vedoucí příčce tabulky. Čekají nás ale ještě dva nesmírně těžké zápasy. Budou to úplně jiné zápasy, přesto věříme, že když navážeme na dnešní výkon, uspějeme i v nich.
Branky: Srba 2 (11‘, 24‘), Vodrážka (48‘)
Sestava: Mařík – Macho, Petržilka, Zika, Kejha (Kubata) – Douša, Přibyl, Srba, Buchta (Velebil, Branžovský, Bentsa) – Vodrážka, Zvelebil (Matoušek)
Jasná záležitost proti poslednímu
V neděli 9.dubna jsme se poprvé na jaře v mistráku představili na domácím hřišti. Soupeřem nám byl aktuálně poslední tým tabulky – Loko Vltavín. Pro náš tým je vždycky složité se proti papírově slabšímu soupeři motivovat a nejinak tomu bylo i dnes.
První poločas jsme odehráli v pěším tempu s řadou zahozených šancí. Přesto jsme v pohodě vedli 3:0, aniž by se soupeř jakkoliv zapsal do statistik a dostal na naší polovinu. Ve druhé půli jsme hru zrychlili a pěkně kombinovali a výsledkem bylo dalších 7 gólů v síti hostujícího brankáře.
Jednoznačné vítězství bylo povinností, v úterním pohárovém zápase nás čeká rozhodně těžší práce. Čtyřmi brankami se dnes zaskvěl Felix Duron, hattrick přidal Kuba Buchta. Celý tým odehrál zápas tak, jak bylo potřeba a výkon se vzhledem ke kvalitě soupeře těžko hodnotí.
Branky: Duron 4 (31‘, 41‘, 52‘, 60‘), Buchta 3 (45‘, 49‘, 63‘), Vodrážka 2 (24‘, 44‘), Kejha (15‘)
Sestava: Mařík (36. Sládek) – Fryš, Macho, Petržilka, Branžovský (Bentsa, Kubata, Skuhra) – Kejha, Srba, Přibyl, Buchta (Velebil) – Duron, Vodrážka
Vydřené body ze Střešovic
K prvnímu jarnímu mistráku jsme v neděli 2.dubna zavítali na hřiště SK Střešovice. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas proti soupeři hrajícímu specifickým stylem. Už v podzimním zápase jsme se na výhru řádně nadřeli. A nejinak tomu bylo i dneska. Respektive dnes to bylo ještě těžší. O výhru jsme museli bojovat do poslední minuty a to je svým způsobem dobře. Pražský přebor není zas tak úplně snadná soutěž a těžká utkání kluky opět posouvají o něco dál.
Přitom vstup do zápasu jsme měli úžasný. Během prvních pěti minut jsme si vytvořili minimálně tři 100%ní šance, ale kromě nastřelené tyče jsme z nich nevytěžili nic. Byli jsme aktivní, hráli jsme s chutí a nasazením. O to větší šok pro nás byla 13.minuta, kdy u dlouhého výkopu domácího gólmana byl u míče dřív než Kája Mařík jeho spoluhráč 0:1. Gól námi ale neotřásl…o to se postarala až druhá branka v naší síti. Zbytečný náš faul před vápnem proměnil domácí střelec krásnou střelou do šibenice v dvoubrankové vedení. To už byl pořádný šok, ale stalo se to v 18 minutě a zbývalo dost času s tím ještě něco udělat. O několik minut později však mohlo být ještě hůř. Další dalekonosnou střelu soupeře zastavilo břevno naší branky.
Prostřídali jsme několik hráčů, spíš proto, abychom něco změnili. Ve 23.minutě se Kubovi Doušovi po hrubce domácí obrany podařilo zblízka snížit a ve 30.minutě bylo vyrovnáno. V těsné blízkosti před brankářem neváhal do centru zprava strčit hlavu Lukáš Kejha a míč protlačil do domácí sítě.
Do druhého poločasu jsme šli samozřejmě s tím, že se pokusíme co nejdříve dát gól a strhnout vedení na naši stranu. První šance ale měli domácí. Ale obdobně jako v první půli to bylo druhé mužstvo, které skórovalo. Dlouhý výkop našeho brankáře zpracoval ve 40.minutě Patrik Matoušek a po zemi tváří v tvář překonal brankáře domácích. Další průběh zápasu byl dramatický a bojovný. Moc fotbalové krásy jsme neviděli, o to větší nervy pro všechny aktéry to byly. Oba týmy měly několik příležitostí ke skórování, stav už se ale nezměnil.
Odvážíme si nakonec vydřené tři body, které mají vysokou hodnotu. Těsné vítězství nás udrželo v boji o prvenství, protože žádný z našich konkurentů v tomto kole rovněž neztratil. Vítěznou premiéru si tak dnes v mistrovském zápasu odbyli Felix Duron a navrátilec Dan Petržilka.

Branky: Douša (23‘), Kejha (30‘), Matoušek (40‘)
Sestava: Mařík – Velebil, Macho, Kubata, Bentsa (Petržilka, Branžovský) – Douša, Přibyl, Srba, Buchta – Duron, Vodrážka (Kejha, Matoušek)
Střely: 11:13 (5:7)
Rohy: 5:9 (2:6)
Fauly: 5:9 (2:3)
Ofsajdy: 1:3 (0:2)
Pavel MAŘÍK
ABC Braník 2002Sobota, Leden 14th, 2017 at 5:42pm
Na úvod roku 2017 nás v přátelském utkání čekal silný a kvalitní soupeř hrající žákovskou ligu SK Slavoj Vyšehrad. Bohužel jsme vzhledem k velkému počtu omluvenek do zápasu nemohli nastoupit kompletní a udělat si obrázek, jak na tom ve srovnání s nejvyšší soutěží jsme. Měli jsme spíš obavu, co s námi v zápase s jedním hráčem na střídání udělá měsíční herní pauza a týdenní intenzivní trénink. Po fyzické stránce jsme nakonec neměli problém a zápas odehráli v ucházejícím tempu.
První poločas byl vyrovnaný, gólových šancí bylo na obou stranách ale poskrovnu. V 28.minutě jsme aktivním napadáním rozehrávky domácích získali míč a Honza Přibyl se z hranice šestnáctky trefil přesně k tyči branky.
Úvod druhého poločasu nám nevyšel. Sice jsme hned dvě minuty po přestávce brankou Patrika Matouška zvýšili na 2:0, následovala ale naše dnešní nejslabší pasáž. Ve zhruba deseti následujících minutách jsme úplně přestali hrát a soupeři usnadnili úlohu. Domácí si vypracovali dvě velké brankové příležitosti, Kája Mařík nás ale podržel. Ve zbytku utkání už jsme to ale byli my, kdo víc držel míč a lépe kombinoval. Spálili jsme ale dvě velké šance a střela Kuby Douši skončila na tyči. Na konečných 3:0 pro ABC upravila dnešní posila z Béčka Jáchym Zvelebil.
Vítězství a předvedený výkon nás v této fázi přípravy dnes potěšil. Stále se ale jedná jen o přípravu a důležitější budou jiné zápasy.
Branky: Přibyl (28‘), Matoušek (37‘), Zvelebil (60‘)
Sestava: Mařík – Branžovský, Kuba, Zika, Bentsa – Matoušek, Srba, Přibyl, Velebil (Zvelebil) – Douša, Fryš
Střely: 8:12 (4:4)
Rohy: 4:3 (2:2)
Fauly: 2:4 (0:3)
Ofsajdy: 1:4 (0:0)